wtorek, 16 lipca 2013

Domowe maseczki na włosy

Macie jakieś swoje sprawdzone metody na maseczki  ja podzielę się z wami  kilkoma które sama stosuję piszcie o swoich spostrzeżeniach zapraszam :)
Maska z jajek 
 1 żółtko, 3 łyżki soku z cytryny, łyżkę miodu i łyżeczkę olejku rycynowego
Składniki starannie mieszamy i nakładamy na wilgotne włosy, trzymamy nawet do godz pod folią.Myjemy włosy szamponem, maseczka nawilża włosy, stają się one bardziej błyszczące.Na moich opornych włosach sprawdza się idealnie:) Odżywkę można zmieniać według uznania ja czasem robię bez olejku rycynowego i też dobrze się spisuje.
Banan i oliwa 
  1 dojrzały banan, 2 łyżki oliwy
mieszamy oliwę z bananem ( najlepiej go zmielić) nakładamy na wilgotne włosy trzymamy ok pół godz. Polecana do włosów suchych.

Na osłabione cebulki
 mleko i drożdże
Pół opakowania drożdży podgrzewamy na małym ogniu z odrobiną mleka.Powstałą papkę wmasowujemy w skórę głowy.Owijamy głowę folią, kompres trzymamy ok 15 min.Dokładnie spłukujemy i myjemy włosy szamponem.  

   Maska z olejkiem rycynowym i naftą:  
Mieszamy 3 łyżki nafty kosmetycznej z łyżką oleju rycynowego i 3 łyżkami dowolnej odżywki do włosów. Powstałą papkę należy wetrzeć w wilgotne włosy i pozostawić na co najmniej na pół godziny (nawet do dwóch godzin). Potem umyć włosy szamponem, a do ostatniego płukania warto użyć wody z sokiem z cytryny.Maseczka regeneruje zniszczone włoy.

Maseczka miodowo - oliwkowa do włosów
 2 łyżki stołowe miodu 3 łyżki stołowe oliwy z oliwek
Mieszamy dokładnie w mikserze.Nakładamy maseczkę na włosy owijamy glowę folią a następnie ręcznikiem.Maseczkę zmywamy po 15 minutach szamponem i dobrze spłukujemy wlosy.

A wy jakie maseczki stosujecie może macie ciekawe pomysły na modyfikacje chętnie spróbuję:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za wizytę :) Każdy komentarz napędza mnie do dalszego pisania:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...