wtorek, 16 lipca 2013

Mała analiza składów:)

ALKOHOLE

Większość kobiet wybierając kosmetyki zwraca uwagę na cenę, markę danego produktu, jego opakowanie, zapach i tym podobne. Niewiele z nich czyta ich skład. Jeśli to robią, to często nie wiedzą, co oznaczają poszczególne składniki i jaka jest ich rola.Bardzo wiele kosmetyków zawiera alkohole, które służą jako środki odtłuszczające, dezynfekujące, emulgatory, rozpuszczalniki i substancje nawilżające. Wiele alkoholi ma duże znaczenie również w perfumerii. Najczęściej stosowane alkohole w kosmetykach to alkohole jednowodorotlenowe i wielowodorotlenowe. Wśród nich znajdują się również alkohole tłuszczowe.


 Alcohol Denat. -Alkohol denaturowany (pl) Alkohol Denat. (niem) Ethanol (chem)
 Składnik o działaniu tonizującym, oczyszczającym, odtłuszczającym, odświeżającym.Używany w kosmetykach do cery trądzikowej.Wysusza skórę, podrażnia, może uczulać.Staramy się unikać w kosmetykach szczególnie na początku składu:) 

Alcohol.  - czysty etanol, używany na długość włosa może nadawać blask ale też wysuszać. Łagodzi go towarzystwo substancji nawilżających, w tym poniższych rodzajów alkoholi.

  Alkohole tłuszczowe :

Alkohol cetylowy - stabilizator emulsji, nawilża wygładza skórę.  

Alkohol stearylowy- występuje w wielu kosmetykach, najczęściej jednak w tonikach, kosmetykach odświeżających i preparatach ściągających. Może silnie wysuszać skórę, czego skutkiem jest przesuszenie cery i podrażnienia
Alkohol cetearylowy  stosowany jako emulgator i substancja czynna. bardzo dobry emulgator
Decyl Alcohol, Mirystyl Alcohol, Palm Alcohol)  działanie kondycjonujące i zatrzymujące wodę wewnątrz włosa. Nie podrażniają.

- alkohole polihydroksylowe, glikole
 gliceryna - Glycerin lub Glycerol, Propylene Glycol, Sorbitol, Xylitol, Glucose, Fructose). 
nawilżają, wygładzają i uelastyczniają . Mogą zapychać pory, jednak zdarza się to rzadziej niż w przypadku alkoholi tłuszczowych.


 _________________________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za wizytę :) Każdy komentarz napędza mnie do dalszego pisania:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...